Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że od dnia 16 maja udostępniamy Muzeum w Zamku w Kórniku dla zwiedzających. W związku z trwającą pandemią COVID 19 Dyrektor Biblioteki Kórnickiej wydał rozporządzenie dostosowujące zasady zwiedzenia Zamku do obowiązujących wytycznych. W związku z tym informujemy, że:

1. Muzeum w Zamku w Kórniku dostępne będzie tylko dla osób posiadających własne maski zasłaniające usta i nos (nie dotyczy dzieci poniżej 4 roku życia) zgodnie z § 18 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia br. z późniejszymi zmianami. Zdejmowanie lub zsuwanie masek na terenie skutkuje koniecznością opuszczenia muzeum. 

2. Zwiedzający są zobowiązani do dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem umieszczonym przy wejściu.

3. Przy kasie może przebywać tylko 1 osoba, pozostałe muszą czekać na zewnątrz w odstępach 1,5 metra.

4. Ruchem zwiedzających w Zamku kierują kwalifikowani opiekunowie zbiorów.

5. W salach muzealnych może przebywać maksymalnie po 5 osób.

6. Ze względu na ograniczenie liczby zwiedzających mogących jednocześnie przebywać w Zamku, pracownicy regulować będą częstotliwość wstępu (średnio 5 osób co 10 minut).

7. W miarę możliwości prosimy o płatność kartą.

8. Czasowo zawiesza się zajęcia grupowe, zajęcia edukacyjne i oprowadzanie z przewodnikiem.
W ofercie mamy zajęcia edukacyjne prowadzone zdalnie, w tej sprawie prosimy o kontakt z Działem Udostępniania i Informacji Naukowej: +48  531 980 186, aleksandra.losik-sidorska@bk.pan.pl

9. Audioprzewodniki nie będą udostępniane na miejscu. Gorąco zachęcamy do ściągnięcia na telefon bezpłatnej aplikacji „Zamek w Kórniku” (sklep Google Play)
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.audiotour.kornikzameknumberguide

10. Trasy zwiedzania na udostępnianych ekspozycjach nie ulegają zamianie – prosimy o korzystanie z informacji wizualnych oraz wskazówek kwalifikowanych opiekunów zbiorów.

11. Zwiedzający są zobowiązani do zachowania odstępu pomiędzy sobą minimum 1,5 m (nie dotyczy rodzin).

12. Winda w Zamku dostępna jest wyłącznie dla osób z niepełnosprawnościami (mogą w niej przebywać jednocześnie dwie osoby).

13. Do odwołania zawiesza się przyjmowanie odzieży w szatniach.

14. Prosimy o powstrzymanie się od dotykania drzwi, klamek i gablot muzealnych.

Mamy wielką nadzieję, że już wkrótce zobaczymy się w Zamku w Kórniku.

Zapraszamy serdecznie