Biblioteka ma swoją główną siedzibę w zamku w miejscowości Kórnik, położonej ok. 20 km na południowy-wschód od Poznania.

Współrzędne Zamku: N 52° 14′ 38,15″, E 017° 05′ 27,78″ (na mapie).


Wyświetl większą mapę

Do Kórnika najłatwiej dojechać samochodem bądź autobusem (z Poznania). Istnieje także możliwość dotarcia koleją.

Samochodem

Należy wyruszyć z Poznania z Ronda Rataje kierując się na Katowice szeroką dwupasmówką – ul. Bolesława Krzywoustego (zwaną potocznie Katowicką), później jako droga nr 11. Prowadzi ona prosto do Kórnika przez Gądki i Skrzynki jako droga ekspresowa (S11).
Zjazd z drogi do Kórnika jest oznakowany jako „Kórnik północ” (sama droga mija miasto).
Przez Kórnik należy przejechać prosto, minąć rynek z ratuszem, i jadąc dalej na wprost, podjechać pod Zamek. Skręcając z drogi w lewo, w bramę przed zamkiem, wjeżdżamy na parking (płatny).

Autobusem PKS

Autobusy wyjeżdżają z dworca PKS w Poznaniu. Przez Kórnik jadą autobusy w kierunku na Śrem bądź Środę, a także na Gostyń, Ostrów, Kalisz. Rozkład jazdy poprzez wyszukiwanie połączeń dostępny jest na stronie poznańskiego PKSuKombus Kórnik posiada własne przedsiębiorstwo autobusowe, które zapewnia stałe połączenie z Poznaniem.
Z Poznania, z Ronda Rataje, wyjeżdżają autobusy dwu linii: 501 oraz 560. Jadą one drogą nr 11 prosto do Kórnika.
Wysiąść należy na rynku w Kórniku. Następnie piechotą minąć ratusz i dojść prosto do zamku.
Czas jazdy autobusem – zależny od ruchu w mieście i na trasie – wynosi ok. 30 minut.

Koleją

Pociągi z dworca PKP Poznań Główny jeżdżą w dzień powszedni nawet co godzinę, a podróż trwa około 25 minut. Rozkład jazdy poprzez wyszukiwanie połączeń dostępny jest na stronie PKP.
W praktyce dojazd jest jednak utrudniony, bowiem stacja kolejowa leży w odległości 5 km od miasta. Można co prawda dojechać z niej na rynek autobusami Kombusu (co zajmuje 10 minut), jednak kursują one dość rzadko.