Szanowni Państwo,

Fundacja Zakłady Kórnickie

PAN Biblioteka Kórnicka

Teatr Muzyczny w Poznaniu

 

Zapraszają serdecznie na kolejne spotkanie w ramach Krakowskiego Salonu Poezji, które odbędzie się 23. lutego 2019 roku. Gościem  45. odsłony Krakowskiego Salonu Poezji będzie aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, Agnieszka Więdłocha. W programie znajdzie się poezja miłosna w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka. Nie zabraknie specjalnej oprawy muzycznej.

Agnieszka Więdłocha jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Występuje na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi w takich spektaklach jak: Czarownice z Salem (reż. Mariusz Grzegorzek) oraz Komediant (reż. Agnieszka Olsten). Można ją również oglądać Teatrze Polonia w Warszawie w przedstawieniu Kto się boi Virginii Woolf (reż. Jacek Poniedziałek). Na dużym ekranie zagrała w takich filmach jak m.in.: Syberiada polska (reż. Janusz Zaorski), Po prostu przyjaźń (reż. Filip Zylber), Gotowi na wszystko. Exterminator (reż. Michal Rogalski). Ostatnio publiczność kojarzy ją przede wszystkim z komedii: Planeta Singli (reż. Mitja Okorn), Planeta Singli 2 (reż. Sam Akina) i Kobieta sukcesu (reż. Robert Wichrowski). Wystąpiła również w serialach: M jak miłość, Czas honoru, Komisarz Alex, Lekarze, Czas honoru – Powstanie czy Powiedz TAK!. W 2009 roku otrzymała Nagrodę 49. Kaliskich Spotkań Teatralnych za rolę Liny w spektaklu Rowerzyści. Rok później zdobyła Złotą Maskę za najlepszy debiut sezonu 2009/2010 za role w spektaklach Dybuk, Nad i Survival. Z kolei w 2017 roku przyznano jej Złotą Maskę za najlepszą rolę żeńską w sezonie 2016/2017 za rolę Abigail Williams w spektaklu Czarownice z Salem.

Chętnych do udziału w wydarzeniu prosimy o zgłoszenia mailowe na adres: sekretariat.zamek@bk.pan.pl
Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.
Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.
 
 
Zaproszenie na wydarzenie do pobrania w załączniku: Zaproszenie_Krakowskie Salony Poezji_Agnieszka Więdłocha